Aktuality

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské Komise.
Projekt a publikace nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejím obsahem.

 • 70.jpg

  Ještě 70 dnů!

   

  22.05.2015

  Dnes náš byl náš projektový blog zaznamenal 27 tisíc návštěv.

  Do konce realizace formální, programové části projektu EDI zbývá přesně 70 dnů.

 • Amsterdaaam2.jpg

  Bude se dít v Amsterdamu

  24.04.2015

  Už pozítří. V neděli vyrážíme na projektovou mobilitu z číslem 9. Místem setkání partnerů bude Holandsko Amsterdam) a organizátory – místní Fundacja Euro Polonia. Program setkání je dlouhý (5 dnů) a intenzivní.

 • Amsterdam.jpg

  Deváté bude Holandsko

  31.03.2015

  Začátkem března jsme se vrátili z předešlé „mobility” a již brzy se uskuteční další (koncem dubna). Bude to již deváté a předposlední setkání partnerských organizací projektu EDI. K návštěvě a vzdělávání nám zbývá Holandsko, proto se setkáme v Amsterdamu v pohostinném prostředí partnerské organizace Fundacja Euro Polonia.

 • Ostra brama.jpg

  Vilnius čeká

  26.02.2015

   

  Po téměř pětiměsíční pauze účastníci projektu opět vyrazí do světa. Pozítří bude zahájena první letošní (osmá vůbec) „mobilita” – setkání pracovníků a posluchačů z partnerských organizací. Podle slov organizátorů, kterými jsou pro tentokrát přátele z Univerzity Třetího Věku ve Vilniusu, je vše připraveno a čeká se na příjezd hostů. 

 • Poslední půl rok

  26.01.2015

  Náš projekt vstoupil do svého třetího kalendářního roku a bude to již poslední rok jeho realizace. Za pár dnů to bude již 18 měsíců - tzn. ¾ období realizace. Před námi je poslední půl rok.

   

 • Pod choinka.jpg

  Pod stromečkem náš čtvrtletník

  23.12.2014

  Dnes, den před Štědrým dnem, spatřilo světlo světa již páté číslo našeho čtvrtletníku  biulEDIn. Toto vydání připravila naše organizace spolu s partnery z Francie (na fotografii).

 • 12000.jpg

  12 000

  30.11.2014

  Jsme rádi, že Vám můžeme oznámit, že návštěvnost blogu našeho projektu "Hodiny integrace" překročila číslo 12 000. Texty umiístěny na blogu budou součástí bublikace o stejnojmeném názvu, která spatří světlo světa na konec realizace projektu EDI.

 • Nebalíme

  31.10.2014

  Právě vrcholí první měsíc bez „mobility“  v rámci projektu EDI. Na "mobility" jsme si za posledního půl roku stačili velmi zvyknout. Nemuset se balit a pospíchat na letiště nebo nádraží - to je pro nás, partnery, dost divný pocit. Místo toho si můžeme odpočinout, ale tato nečinnost je jen zdánlivá.

 • Francja.jpg

  Jedeme do Paříže

  08.09.2014

  Přesně za týden odstartujeme již sedmou a a současně poslední  „mobilitu”, která se uskuteční v tomto roce. Setkání partnerů se bude konat v Paříži a hostit nás bude parnerská organizace Sdružení Florek&Entertainment.

   

 • Jablonkowski rynek.jpg

  Ho! Ho! Ho! Na Gorola Wio!

  22.07.2014

  Přesně za týden odstartuje šestá „mobilita” v rámci projektu EDI. Tentokrát budeme pořadateli my – Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v České republice.

 • Lotwa2.jpg

  Lotyšské Ligo

  30.06.2014

  Před pěti dny skončilo setkání partnerů v Lotyšsku. Setkání v mnoha ohledech jedinečné, blízko přírody, tradici, obřadům

   

 • Lotwa.jpg

  Jsme na půli cesty

  16.06.2014

  Všechny znaky na nebi a zemi poukazují na to, že se náš projekt blíží k polovině. Za oknem je léto a za pár dní začne pátá z deseti plánovaných "mobilit".

   

 • Szwecja.jpg

  Malmö je již za námi

  14.05.2014

  Právě skončila čtvrtá „mobilita” v rámci projektu „Násobení dělením  – Vzdělávání pro itnegraci”. Tentokrát jsme se setkali ve švédském Malmö. Hostitelem bylo místní Sdružení Polských Organizací ve Švédsku.  

 • Malmo.jpg

  Již brzy Švédsko

  01.05.2014

  Přesně za týden začne další, čtvrtá „mobilita” (setkání partnerů) v rámci projektu „Násobení dělením – Vzdělávání pro integraci”. Partneři se setkají v Malmö ve Švédsku a hostitelem události bude Sdružení Polských Organizací ve Švédsku.  

 • Akropol.jpg

  Řecká hodina integrace

  17.04.2014

  Předevčírem skončila již třetí „mobilita” (setkání partnerů) v rámci našeho projektu. Tentokrát se představitelé partnerských organizací z 8 zemí setkali v Řecku. Hostitelem „mobility” bylo místní Sdružení Poláků v Řecku „Książę Mieszko”.

 • Řecko čeká

  05.04.2014

  Přípravy na naši v celku třetí a letošní první „mobilitou” skončily. Hostitel, Organizace Poláků v Řecku „Kníže Mieszko”, právě rozeslal program setkání, které bude zahájeno již ve čtvrtek, 10. dubna a potrvá 5 dnů.

 • Biuledin 2.jpg

  Pozvánka k četbě

  Dnes vyšlo druhé číslo našho biulEDInu, čtvrtletníka vydávaného v rámci našeho projektu. Tentokrát jej společně připrvily partnerské organizace z Německa a Řecka: Sdružení Polky v hospodářství a kultuře a Orgnizace Poláku v Řecko „Kníže Mieszko”.

 • Rogaliki.jpg

  Horké pololetí

  04.03.2014

  Včera večer se konala další konference partnerů projektu. Před námi je pololetí, které je v životě EDI nejvíce horké a plné práce.

 • Trzy tysiace.jpg

  Tři tisíce

  27.01.2014

  Rádi oznamujeme, že počítadlo návštěv našeho blogu "Hodiny integrace" dnes pokořilo číslo 3000 (tři tisíce) zobrazení!

   

   

 • biulEDIn.jpg

  "biulEdin" je na světě

  31.12.2013

  Dnes vyšlo první číslo našeho projektového bulletinu s názvem „biulEDIn”. Vydaván bude čtvrtletně a  každé nové číslo budou postupně vydávat všechny partnerské organizace. První „biulEDIN” připravila polská organizace, sdružení „Integracja” v Suvalkách.

 • mobilita.jpg

  Mobilita v Německu

  19.11.2013

  Předevčírem skončila „mobilita”, kterou zorganizovala v rámci našeho projektu  německá partnerská organizace Polky v hospodářství a kultuře.

 • 1mobilita.jpg

  První mobilita

  07.10.2013

  Včera skončila první mobilita (setkání partnerů) v rámci našeho projektu.  Zůčastnili se jí zástupci všech devíti organizací, celkem 17 osob!

 • Skype konferencja.png

  Skype konference

  03.12.2013

  Včera se uskutečnila již třetí, každoměsíční konference Partnerů. Jelikož se v prosinci nemůžeme  setkat osobně, konference proběhla prostřednictvím programu Skype.

 • Deutshe Welle

  21.11.2013

  Na stránkách Deutshe Welle se právě objevila informace o průběhu našeho setkání v Kolíně nad Rýnem.

 • hodiny-integrace.jpg

  Hodiny integrace

  17.09.2013

  Dne 15. září byl spuštěn blog projektu „Hodiny integrace”, na kterém budeme popisovat naše aktivity a dělit se o své dojmy. Naleznou se zde také hodiny, které budou výsledkem spolupráce a výměny zkušeností. Blog bude výchozím materiálem ke stejnojmené publikaci, kterou zanecháme potomkům jako jeden z výsledků projektu. K výměně myšlenek a názorů zveme na adresu www.lekcjeintegraci.blogspot.com.

 • Realizace projektu

  Formální a faktická realizace projektu začala 1. srpna 2013. Byli vybráni zástupci partnerských organizací, kteří plní funkci lokálních koordinátorů.